Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Przed pierwszym spotkaniem

Wiele lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować optymalne procedury we współpracy z Inwestorami. Działamy tak, aby nie tylko zaprojektować i wykonać dla Państwa wymarzony ogród, ale również tak aby cały proces przebiegł szybko i sprawnie. W tym celu już przed pierwszym naszym spotkaniem dostarczamy Państwu niezbędnych informacji tak abyście mogli Państwo jak najlepiej przygotować się do naszego spotkania.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy nasi Inwestorzy już przed pierwszym spotkaniem wiedzą jak ma wyglądać ich wymarzony ogród. W tym celu przygotowaliśmy nasz Katalog Inspiracji, w którym zawarliśmy wiele trendów istniejących w architekturze krajobrazu a także Katalog Roślin zawierający większość gatunków roślin wykorzystywanych w ogrodach.

Pakiet materiałów, które wysyłamy obejmuje:
 • Katalog Inspiracji, na który składa się 60 stron z inspiracjami i ponad 350 zdjęć prezentujących:
  • Różne typy ogrodów od ogrodu nowoczesnego poprzez ogrody angielskie do ogrodów japońskich czy ogrodów śródziemnomorskich, ogrodów rustykalnych i ogrodów leśnych;
  • Rodzaje materiałów wykorzystywanych na ścieżki ogrodowe, podjazdy czy też obrzeża;
  • Rodzaje ogrodzeń,
  • Rodzaje schodów w ogrodzie,
  • Rodzaje tarasów,
  • Atrakcje dla dzieci w ogrodzie takie jak domki, place zabaw, piaskownice, boiska, tablice do rysowania;
  • Atrakcje sportowe takie jak boiska czy zewnętrzne siłownie,
  • Rodzaje małej architektury takie jak gabiony, grille, wędzarnie, altany, kuchnie ogrodowe, ławki, ogniska, pergole, lustra, piwniczki, rzeźby, trejaże i wiele innych;
  • Atrakcje wodne takie jak baseny, stawy kąpielowe, oczka wodne, kaskady, fontanny czy inne małe zbiorniki wodne.
 • Katalog Roślin, na który składa się 50 stron z inspiracjami i ponad 300 zdjęć roślin.

Katalog zawierający większość występujących w Polsce grup roślin wraz z podziałem na gatunki. Oczywiście każdy gatunek opatrzony jest stosownym zdjęciem. Dzięki temu każdy inwestor już przed pierwszym spotkaniem wie jakie rośliny podobają mu się najbardziej i jakie chciałby aby znalazły się w projekcie ogrodu.


Pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie jest z reguły najdłuższe i trwa około 3h.

Podczas spotkania:

 • Dokonujemy pomiarów działki oraz inwentaryzacji istniejącej zieleni. Dokładnie mierzymy wszystkie odległości oraz spadki a także katalogujemy roślinność (wraz ze spisaniem gatunku, wieku oraz wielkości każdej rośliny). Analizujemy również otoczenie ogrodu. Zbieramy również próbki gleby do dalszych badań.
 • Zadajemy Państwu szereg pytań, które pomogą nam w przygotowaniu jak najlepszego projektu ogrodu. Dowiadujemy się jak lubicie spędzać wolny czas, czy macie ulubione kolory czy rośliny, jakie są Państwa oczekiwania odnośnie ogrodu. Wspólnie określamy kierunek i styl. Omawiamy wszystkie możliwości tak aby już na tym etapie mieć gotowy zarys przyszłego ogrodu.

Drugie spotkanie

Drugie spotkanie to przedstawienie koncepcji. Na podstawie zebranych od Państwa informacji oraz dokonanych pomiarów, prezentujemy Państwu nasze pomysły na projekt ogrodu. Na tym etapie decydujemy wspólnie o stylu ogrodu czy będzie to projekt ogrodu nowoczesnego czy też np. projekt ogrodu leśnego. W zależności od tego ile możliwości stwarza nam istniejąca architektura ogrodu i w zależności od zebranych na pierwszym spotkaniu informacji, prezentujemy Państwu 2 do 3 koncepcji. Wspólnie decydujemy, którą koncepcję wybieramy do dalszego etapu. Do każdej koncepcji dołączone są zdjęcia z istniejących realizacji obrazujące szczegóły każdej z koncepcji i to jak Państwa ogród może wyglądać w przyszłości. Rozmawiamy także wspólnie o tym jakie materiały zastosować, jakie rośliny rozmieścić w ogrodzie, jak zaprojektować nawierzchnię czy też jak rozmieścić elementy małej architektury.


Trzecie spotkanie

Trzecie nasze spotkanie to prezentacja wybranej koncepcji wraz z rozwinięciem szczegółowym całego ogrodu. Na tym spotkaniu prezentujemy szczegóły wybranej koncepcji, wybraną roślinność, szczegóły małej architektury, projekty nawierzchni, projekt oświetlenia, projekt nawodnienia, wybrane ściółkowanie etc. . Jednym słowem wszystkie elementy ogrodu w najdrobniejszych szczegółach. Wszystko to co potem składać się będzie na kompletny projekt podwykonawczy.


Faza realizacji

Niezależenie od tego czy to nam zostanie powierzona późniejsza realizacja i wykonanie ogrodu, w cenie projektu zawarty jest późniejszy nadzór nad realizacją. Wizję, którą wspólnie przygotowaliśmy na papierze, doprowadzamy do pełnego końca.

Zadzwoń